DIETA, POHYB, DOPLŇKY – ZÁRUKA ÚSPĚCHU?

0
Rate this post

Dieta, suplementace a cvičení. Pokud všechny tyto prvky chytře zkombinujete, jistě to pocítíte na těle i na duchu. Správně vyvážená strava a suplementace vám zajistí lepší výdrž, což znamená možnost věnovat se náročnějším cvičením. Je snadné aplikovat tyto problémy ve svém každodenním životě? Vůbec ne, proto se vyplatí znát pár základních pravidel.

PROČ JSOU STRAVOVÁNÍ, POHYB A DOPLŇKY TAK DŮLEŽITÉ?

Organismus je složitý systém mnoha závislostí. Zde je snadné použít pro ilustraci metaforu automobilového motoru. Motor se skládá z hlavních prvků, ale také menších součástek nebo mikrosystémů. Bez ohledu na velikost musí být každý z nich kompatibilní s ostatními, aby bylo dosaženo požadovaného efektu. Všichni dohromady, nic odděleně.

Nákup originálních dílů motoru, tankování správného paliva a především péče o vozidlo podle směrnic. Stejné je to s naším tělem. Vhodná strava pro nás není trest, ale doporučení. Toto doporučení nám má poskytnout všechny potřebné ingredience, abychom mohli od těla vyžadovat mimořádnou sílu a formu.

  • Fyzická cvičení jsou určena k udržení našeho těla v dobré kondici nebo k jeho posílení, díky čemuž bychom měli být plně funkční po celý život.
  • Suplementaci lze nazvat vnitřní SPA pro naše tělo – jde o doplňkovou péči o jeho správné fungování. Mimoškolní, ale jak pozitivní ve svých účincích!
  • Všechny tyto faktory přispívají k důležité otázce, kterou je délka a kvalita našeho života. Není žádným tajemstvím, že cvičení a vhodná strava nám pomáhají jak ke správnému fungování, tak k regeneraci organismu.
  • Stagnace pro něj není zdravá. Pokud se však intenzivně snažíte, je potřeba se kromě programu postarat i o přísun živin.

JAK VYBRAT STRAVOVÁNÍ, CVIČENÍ A DOPLŇKY?

Strava – Suplementace – Trénink. Každá z těchto otázek tvoří široké pole. K úplnému prozkoumání těchto širokých témat nemusí stačit studia výživy nebo vysoké školy tělesné výchovy. Průměrný člověk, který se výše zmíněným tématům denně nevěnuje, se potýká s mnoha problémy, na které si sám nedokáže odpovědět.

Specializované jednotky, řádně vzdělaní lidé s letitou praxí, máte v tuto chvíli na dosah ruky. Sport, strava a suplementace se dynamicky rozvíjejí a s nimi se rozvíjejí i služby, které musí existovat, aby naplnily očekávání zákazníků. Proto se vyplatí neztrácet čas a zajít za specialisty, kteří ke každému případu přistoupí profesionálně a osobně. To je jediný způsob, jak být efektivní.

Dnes není těžké najít v dobré prodejně suplementů kontakt na dietology nebo vyškolený personál, který nás provede často složitým a neodrazujícím přemírou informací. Jen se motivujte a poslouchejte jejich rady.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY

Podle mého názoru je nejčastější chybou lidí, kteří své dobrodružství začínají systematickým tréninkem, „vystřelit“ všechny záležitosti najednou. Když někdo začne cvičit poprvé, jeho tělo začne nejprve bojovat s něčím, co je pro něj nepřirozené a s čím se dříve nevypořádalo.

  1. NEJČASTĚJŠÍ CHYBYTrénink způsobuje snížení kalorií.
  2. Pokud tedy zároveň doporučíme omezující redukční dietu, máme dva energetické příjmy.
  3. Pak se tyto příjmy vzájemně protínají, v důsledku čehož tělo ztrácí účinnost.
  4. Člověk vystavený takovým experimentům se velmi rychle demotivuje, neboť v těle je příšerná únava a slabost. V důsledku tohoto procesu můžete úplně přestat cvičit.

Další klasickou chybou je přehnaná horlivost. Takovým lidem říkám „světlice“. Navzdory pokynům trenéra nebo dietologa se tato osoba rozhodne přidat něco sama. Více tréninku, protože se cítím silný nebo méně jídla, protože nemám hlad. Často je takové chování spojeno s velkým nadšením. Bohužel nadšení umírá, když se nedostaví okamžitý efekt. V tomto případě ti, kteří své dobrodružství začínají tréninkem, nejčastěji odepisují všechny směrnice od trenéra.