Popište význam fyzické aktivity;

0
Rate this post

Všeobecné

Názor na význam jídla v předtréninkovém a potréninkovém období pro vyznavače pohybové aktivity.

Specifikace

Poukázat na význam výživy pro kulturistiku; Zkontrolujte vztah mezi konzumací jídla před a po tréninku a zlepšeným výkonem.

3. Přehled literatury 3.1 význam pohybové aktivity

SpecifikacePravidelné cvičení v kombinaci se zdravým stravováním je stále více spojováno se zlepšením kvality života, protože podporuje fyziologické a psychologické výhody jednotlivců (SILVA et al., 2012).

Fyzická aktivita při pravidelném provádění přináší několik pozitivních zdravotních faktorů, jako je snížení rizika úmrtí, srdečních onemocnění, cukrovky, rakoviny tlustého střeva a vysokého krevního tlaku, zlepšuje kontrolu hmotnosti, snižuje tělesný tuk a zvyšuje svalovou hmotu (ZAMAI; COSTA, 2008).

Cvičení podporuje větší výdej energie a kalorické potřeby a tento výkon bude lepší se zdravým a vyváženým obsahem všech živin, jako jsou sacharidy, tuky, bílkoviny, minerály a vitamíny (HERNANDEZ; NAHAS, 2009; SILVA et al., 2012 ).

Kulturistika

Existují různé typy tréninku a silového tréninku (vzpírání), některé z pojmů používané v poslední době nejčastěji, jejichž hlavními cíli jsou: zlepšení sportovního výkonu, fyzické kondice a nabrání svalové hmoty (hypertrofie) (ADAM et al., 2013 ).

Silový trénink je typ aktivity charakterizovaný jako silový trénink, který je definován jako cvičení proti odporu, které obvykle využívá svalové kontrakce vysoké intenzity a vyvolává hlavně anaerobní svalovou hypertrofii (MOREIRA, 2010).

  • KulturistikaAerobní cvičení odpovídá cvičení, které vyžaduje velké množství kyslíku k výrobě energie. Naopak již využívá anaerobní zdroj energie nezávislý na kyslíku (VIANA et al., 2007).
    3.2 význam výživy
  • Výživa může být popsána jako akt vlastního krmení prostřednictvím souboru procesů od příjmu potravy až po asimilaci vašich buněk, včetně sociálních, ekonomických, kulturních a psychologických událostí, které mohou ovlivnit vaše elektrické napájení.
  • Tímto způsobem lze analyzovat koncept výživy podle komplexnosti s důrazem na důležitost vhodné aplikace nejen pro vysoce výkonné sportovce, ale jako pro každého jedince s cílem zlepšit celkové zdraví (DANIEL; NEIVA, 2009)

V dnešní době má většina sportovců a aktivních lidí suplementaci jako primární prostředek k dosažení výsledků, když je cílem zvýšení svalové hmoty, hmoty a síly na pozadí. V důsledku toho význam nutriční edukace v tomto aspektu (MOREIRA, 2010).

Sledování výživy je nezbytné, aby sportovci konzumovali vyváženou stravu a uspokojili své nutriční potřeby podle typu cvičení, které praktikují, s ohledem na trvání, frekvenci, intenzitu a vaším cílem je nabrat tělesnou hmotu nebo zhubnout. (NOGUEIRA; Souza; Brito, 2013).

3 výživa a předtrénink

Podle Brazilské společnosti sportovní medicíny (SBME) jsou cíle spotřeby sacharidů před tréninkem: zvýšení zásob glukózy, vyhýbání se hladu a nízké hladině cukru v krvi během cvičení. Je vhodné, aby potrava zkonzumovaná před cvičením byla životním prostředím cvičícího bez ochucovadel a atypických potravin a umožňovala vyprazdňování žaludku (HERNANDEZ et al., 2009).

Složení předtréninkového jídla závisí na několika faktorech, jako je čas začátku, trvání, intenzita, fyzická aktivita, sport a také na individuálních faktorech, jako je žaludek, čas tolerance k provedení jídla a preference jídla ( HERNANDEZ a kol., 2009).

Co se týče příjmu sacharidů před aktivitou, jedním z faktorů, který nelze opomenout, je doba před touto praxí. Existují důkazy, že příjem sacharidů, nízkoglykemický, musí být 1 až 4 hodiny před tréninkem, musí být prospěšný pro výkon, bez ohledu na to, zda má vliv svalový glykogen (zásoby bot; FAYH; OLIVEIRA, 2006).

Je tak možné stanovit správnou nutriční orientaci pozitivně ovlivňující výkon a příjem sportovce, zatímco nedostatečné ductusy mohou vyvolat fyziologické projevy spojené s nedostatkem živin jako je hypoglykémie a únava (ALMEIDA; PAM2001, 2017).

  1. Doporučení pro sacharidy pro sportovce jsou 6-10 g / kg tělesné hmotnosti denně nebo 60-70 % denního energetického příjmu.
  2. Individuální požadavky však budou záviset na výdeji energie, sportu a podmínkách prostředí (PANZA et al., 2007).
  3. Provádění zvláště intenzivních cvičení způsobuje větší uvolňování tepla z těla k produkci potu, což je jeden z hlavních fyziologických mechanismů termoregulace.

Sportovec proto musí před, během a po cvičení přijímat tekutiny, aby vyrovnal ztráty vody způsobené nadměrným pocením.

Aby se nahradily ztráty vody v období rekonvalescence, měl by sportovec zkonzumovat alespoň 450 až 675 ml tekutin na 0,5 kg tělesné hmotnosti ztracené během cvičení (PANZA et al., 2007).