Klíčová slova: Kulturistika, Výživa, Před a po tréninku.

0
Rate this post

Konzumace jídla před a po silovém tréninku

SILVA, Paula Duarte z. Dietní konzumace před a po tréninku silových cvičenců. Znalostní jádro Multidisciplinární vědecký časopis. ročník 03, Ed.06, sv. 06, str. 108-122, červen 2018. ISSN: 2448-0959.

Silový trénink je trénink, který se v akademiích dostává do popředí zájmu, protože přináší řadu zdravotních a tělesných přínosů, jako je snížení rizika úmrtí, srdečních chorob, hypertenze, cukrovky, tělesné hmotnosti, nárůstu hmotnosti. tělesný tuk.

Tato studie si klade za cíl prozkoumat důležitost jídla v období před a po tréninku u osob, které se pohybují v oblasti fyzické aktivity.

Konzumace jídla před a po silovém tréninku Jako metodologie byly zkoumány články publikované v období 2004 až 2017, vybrané v databázích šeříků, SCIELO, PubMed, brazilském časopise pro vědu a pohyb, Digital Magazine a časopise o výživě a sportu a BIREME.

Mezi 50 nalezenými články bylo vybráno 20, které popisují tréninkové jídlo před a po konzumaci.

  1. Bylo pozorováno, že jsou zapotřebí další studie ke kontrole množství jídla v jídle před a po tréninku, aby bylo možné posoudit přiměřenost těchto potravin.
  2. Hledání dokonalého těla, zdravého životního stylu a vyvážené stravy, spojené s provozováním fyzické aktivity, roste každým dnem mezi těmi, kterým jde pouze o estetiku (DURAN et al., 2004).
  3. Odborníci na fyzickou aktivitu přikládají větší důraz na správnou výživu s vyváženým příjmem všech živin, jako jsou: sacharidy, bílkoviny, tuky, vitamíny, minerály a vláknina (GRDEN; OLIVEIRA; BORTOLOZO, 2008).

Akademie nabízejí různé druhy cvičení, aby se v praxi vyhnuly monotónnosti a zajistily větší přilnavost k běžné populaci, s důrazem na posilování, jak se dnes většina praktikuje.

Silový trénink je silový trénink

Charakterizovaný jako v podstatě anabolická aktivita a který nabízí výhody, které pokrývají esteticky příjemné tělesné úpravy, jako je nárůst svalové hmoty a snížení tělesného tuku (UCHOAS; Pires a MARIN, 2011).

Silový trénink je silový tréninkVýkon sportovce je ovlivněn kvalitou stravy konzumované makroživiny (sacharidy, lipidy a bílkoviny) plní specifické funkce v každém kroku, který tvoří trénink a soutěž (dlouho, 2014).

Realizace předtréninkového jídla je indikována jako prevence hypoglykémie během cvičení, zatímco jsou vyčerpané zásoby jaterního glykogenu.

Kromě toho jsou dalšími faktory pro obnovu svalového glykogenu během období odpočinku udržování vodní homeostázy, prevence hladu a nežádoucích příznaků, jako jsou závratě, vertigo, spánek, žaludeční potíže, nevolnost a mdloby. A tyto faktory se mohou lišit v závislosti na intenzitě cvičení, podmínkách prostředí, vlastnostech sportovce, nutričním stavu a trénovanosti (Brasile et al., 2009; Junior, COCATE, 2011).

  • Konzumace CARB před, během a po tréninku v množství a ve vhodnou dobu zachovává svalové bílkoviny a umožňuje syntézu svalových bílkovin po zátěži, protože aby byl metabolismus bílkovin během zátěže efektivní, je nezbytným přísunem sacharidů do zásob. . (Dlouhý, 2014).
  • Jídlo je nezbytné pro lepší fyzický výkon a pro uspokojení energetické poptávky před, během a po tréninku je mimořádně důležité, což vede ke zlepšení výkonu. Rostoucí zájem cvičenců fyzické aktivity se silou a nízkou úrovní znalostí ze strany sportovců na toto téma o dokončení takového výzkumu.