Draslík je přítomen v mnoha potravinách

0
Rate this post

DRASLÍK A JEHO ZÁKLADNÍ ÚLOHA VE FYZICKÉ ČINNOSTI

Draslík je pro lidské tělo nepostradatelným minerálem, protože se podílí na řadě fyziologických funkcí:

Je také součástí minerálních látek, které přispívají k tvorbě kostíJe nezbytný pro kontrakci svalové tkáně.Jeho přítomnost je proto životně důležitá pro provádění pohybů, svalových cvičení a jakéhokoli druhu fyzické aktivity. Příjem draslíku v potravě přispívá k normální činnosti svalů.

• Hraje důležitou roli při přenosu nervových vzruchů. Je nezbytný pro odesílání pohybových příkazů z mozku do svalů. Konzumace potravin bohatých na draslík přispívá ke správné činnosti nervové soustavy.

Je také součástí minerálních látek, které přispívají k tvorbě kostí.

ZNOVU PŘIPOJTE DRASELNÉ REZERVY, ABY ZŮSTALY AKTIVNÍ
Při sportu a vlivem pocení přicházíme o minerály, jako je draslík, který musíme doplňovat správnou hydratací a vyváženou stravou. Vzhledem k tomu, že draslík je nezbytný také pro fyzickou aktivitu, je nezbytné jej přijímat v přiměřeném množství prostřednictvím stravy.

Ovoce bohaté na draslík, konzumované před a po fyzické námaze, dodává tělu živiny potřebné při sportu a zároveň obohacuje denní jídelníček o zdravou, čerstvou a chutnou alternativu.

008 Fyzické Ejercicio y potasio

Mírný nedostatek draslíku lze také nalézt u zdravých jedinců s nadměrným pocením nebo namáhavou fyzickou aktivitou, což má za následek příznaky, jako jsou svalové křeče nebo slabost, necitlivost a únava.

  • Pro jejich prevenci je vhodné kombinovat sport s konzumací potravin bohatých na draslík.
  • 010 Fyzické Ejercicio y potasio

POTRAVINY BOHATÉ NA DRASLÍK PRO NAŠI STRAVU

Draslík je nejen nezbytný k vykonávání jakékoli každodenní činnosti, ale je pro naše tělo také velmi důležitý, protože reguluje krevní tlak a srdeční frekvenci.Bylo prokázáno, že dostatečný denní příjem tohoto minerálu přispívá k udržení normálního krevního tlaku.

Z tohoto důvodu se doporučuje příjem 4 700 mg draslíku denně.

Pokud jsou však potraviny podrobeny průmyslovému zpracování, vaření a jiným metodám přípravy, ztrácejí před konzumací část obsahu draslíku. Proto je čerstvá, zdravá a vyvážená strava nezbytná pro každodenní příjem tohoto minerálu v dostatečném množství.

Mezi potraviny s vysokým obsahem draslíku upozorňujeme:

• Zelenina jako brokolice, rajčata, špenát a dýně.
• Ovoce obsahující významné koncentrace draslíku jsou citrusové plody, banány, kiwi, švestky a meruňky.
• Vlašské ořechy a jiné ořechy.
• Odrůdy ryb, jako je losos, treska nebo sardinky.
Sportování dospělých je zdravé a usnadňuje prevenci nemocí souvisejících s věkem.

Z tohoto důvodu se doporučuje příjem 4 700 mg draslíku denněJe lepší držet dietu nebo sportovat, abyste zhubli a cítili se dobře?od Daniely NataliPodle americké studie je pro obranu zdraví lepší vzdát se neúspěšných pokusů shodit kila a zaměřit se na cvičení. Ale ve skutečnosti je potřeba obojí

Co kdybychom, abychom zhubnuli a především chránili své zdraví, abychom se vyhnuli riziku cukrovky a poškození srdce, jsme se místo diety zaměřili na fyzickou aktivitu? A co víc: co kdybychom se úplně přestali starat o to, co jíme, a proměnili se z gaučových povalečů, tedy povalečů, ve sportovce?

Hypotéza

Návrh pochází z Ameriky, kde má 70 procent dospělé populace nadváhu a 36,2 upřímně řečeno obézních, a varování, aby jedli méně, zejména se vzdali nezdravého jídla, která se opakují po celá desetiletí, nepřinesla žádné výsledky.