Proč cvičit každý den?

0
Rate this post

Pravidelně praktikovaná fyzická aktivita zlepšuje metabolické signály, které aktivují osu HPA (hypotalamus-hypofýza-nadledviny). Zařaďte do svého dne pohybovou rutinu. To zlepší kontrolu krevního cukru a sníží zánět, pokud je přítomen.

  • Cvičení je velkou pomocí při zvládání příznaků chronických stavů a ​​autoimunitních onemocnění.
  • Říká se tomu ve skutečnosti modulace zánětu a pomáhá řídit mechanismy tohoto procesu.
  • Pokud máte autoimunitní onemocnění nebo chronický syndrom, přečtěte si tuto část. Funkční výživa vám může pomoci!

Cvičení také pomáhá reagovat na stres tím, že snižuje jeho dopad na vaše tělo. 30 minut fyzické aktivity denně stačí k tomu, abyste viděli první výsledky.

Kortizol se snižuje a hladina stresu ustupuje.

Pravidelné fyzické cvičení a minimum denní aktivity jsou dvě věci, které je třeba mít na paměti, pokud chcete dosáhnout konkrétních výsledků. Stačí jen velmi málo, každý den, abyste snížili riziko imunodeficience a začali se cítit dobře.
Jak si vybrat tu správnou pohybovou aktivitu pro mě?

V první řadě musí být fyzické cvičení strukturováno na základě vašich schopností, vašeho věku a vašeho zánětlivého stavu. Doporučuji cvičit brzy ráno nebo během dne. Vyhněte se tomu večer nebo v noci, protože trénink – zvláště pokud je intenzivní, by mohl negativně ovlivnit váš cyklus spánku/bdění.

  • Kortizol se snižuje a hladina stresu ustupuje.Zvolte si (pokud to čas dovolí a máte dostatek prostoru) pro venkovní cvičení před cvičením uvnitř. A opět, pokud máte možnost, trénujte naboso.
  • Stručně řečeno, podle mnoha studií by bylo vhodnější provozovat fyzickou aktivitu během denního světla. Toto opatření by podpořilo nižší citlivost kortizolových receptorů.

Můžete zkusit dělat aktivity s nízkým dopadem, jako je jóga, strečink nebo nějaké posturální cvičení. Vždy pamatujte, že aerobní aktivita musí být vždy spojena s anaerobní.
Přínosů fyzické aktivity je mnoho a ovlivňují celé tělo a každý jednotlivý systém.
Začněte se zlepšovat hned, kontaktujte mě.

Tajemství je v dobrých zvycích!

Stanovte si cíl „30 minut pohybu denně“ a uvidíte, že se váš zdravotní stav po první půlhodině zlepší! Kontaktujte mě, abyste se začali stravovat i zdravěji nebo pokud potřebujete podporu sportovních aktivit.

Zvyšování fyzické aktivity má jen jedno tajemství: dobré návyky.
Můžete se to naučit, když si prohlédnete mého průvodce utvářením zdravých a správných návyků a nemluvím jen o jídle, nebojte se!

FYZICKÁ AKTIVITA

Cvičení je nedílnou součástí vašeho plánu léčby diabetu.

Tajemství je v dobrých zvycíchPravidelná fyzická aktivita nejen pomáhá bojovat proti stresu, ale má také důležité příznivé účinky na metabolismus: zlepšuje citlivost na inzulín, snižuje hladinu triglyceridů a špatného cholesterolu (LDL) ve prospěch toho dobrého (HDL), pomáhá kontrolovat krevní tlak, snižuje úzkost a deprese, zvyšuje sebevědomí a předchází kardiovaskulárním onemocněním.

Při cvičení fyzické aktivity se mohou objevit epizody hypoglykémie nebo hyperglykémie.
Cílem je udržet glykemickou kontrolu jak během fyzické aktivity, tak i po ní.

UŽITEČNÉ DEFINICE: Aerobní cvičení: Rytmické, opakované a nepřetržité pohyby stejných velkých svalových skupin po dobu nejméně 10 minut. Glukóza je plně využita v přítomnosti kyslíku a poskytuje spoustu energie. Jde o dlouhodobou fyzickou námahu, ale s lehkou nebo střední intenzitou, která je schopna udržet konstantní tepovou frekvenci (např.: chůze, jízda na kole, pomalý běh, plavání, aerobní vodní cvičení a mnoho sportů).