Důležitost vyvážené a pestré stravy

0
Rate this post

Není pochyb o tom, že pravidelná fyzická aktivita pomáhá kontrolovat váhu a udržovat dobrou fyzickou kondici a předcházet mnoha nemocem, jako je nadváha a obezita.

Samotné fyzické cvičení však nestačí.

Mnohé studie totiž prokázaly, že pro správné hubnutí a získání zdraví je pravidelná pohybová aktivita spojená s vyváženou a pestrou stravou účinnější než samotné fyzické cvičení. Proto přesvědčení, že pravidelné cvičení vám umožňuje pít a jíst, co chcete, aniž byste přibírali na váze, není podpořeno žádným vědeckým podkladem.

Samotné fyzické cvičení však nestačí.Vědecká pravda:

Pro shození přebytečných kilogramů a obecně pro dobré zdraví je nutné osvojit si správnou životosprávu, která zahrnuje neustálý trénink složený z aerobních a anaerobních cvičení a vyváženou stravu o mikro a makroživinách. Pokud není dodržena správná dieta, všechny kalorie spálené během fyzické aktivity se obnoví přejídáním.

Dieta pro vaše denní kalorie

Důležité je respektovat energetickou bilanci, tedy vědět, kolik kalorií je potřeba zavést a kolik jich při cvičení zkonzumujeme (viz tabulky). Znát kalorie, které musíte každý den přijmout, abyste nepřibírali na váze, není snadné, ale můžete se to naučit přihlášením do tohoto zcela bezplatného programu na kontrolu hmotnosti.

Několika kliknutími můžete sledovat chutné menu středomořské tradice vyvážené na makro a mikroživiny a přizpůsobené pro vaše denní kalorie, stejně jako plán fyzické aktivity přizpůsobený vašim vlastnostem. P

okud raději nejíte maso ani ryby, přihlaste se do tohoto dalšího bezplatného programu, který kromě respektování vašich denních energetických potřeb respektuje také zvířata a životní prostředí.

Více bílkovin pro dobré svaly

Ve sportovní výživě by nikdy neměly chybět bílkoviny s vysokou biologickou hodnotou a zejména větvené aminokyseliny. Ty jsou zachycovány přímo svaly, aniž by prošly játry a mohou být použity k výrobě energie nebo k opravě poškozených svalových struktur.

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem se nacházejí především v potravinách živočišného původu, jako je Grana Padano CHOP, která obsahuje leucin, isoleucin a valin, dále vynikající množství vápníku, velmi důležitých vitamínů skupiny B (B2 a B12), vitamín A a minerály s antioxidační funkcí, jako je zinek a selen.

Více bílkovin pro dobré svalyGrana Padano CHOP lze konzumovat jako hlavní chod (50 g) střídat s masem nebo vejci 2-3x týdně nebo i každý den (10 g, lžíce) k dochucení prvních chodů, polévek a pyré. zelenina místo sůl.

Pamatovat: Pokud jíte a pijete mnohem více celkových kalorií, než když chodíte do posilovny, je mnohem pravděpodobnější, že přiberete, než zhubnete.

Vědecká spolupráce Dr. Carolina Poli, dietoložka specializující se na potraviny a lidskou výživu.

Fyzická aktivita a výživa

Pravidelná fyzická aktivita a správná výživa hrají v Marinelliho metodě důležitou roli.

Pravidelné cvičení je jednou z nejmoudřejších možností, které můžete pro své zdraví udělat. Výhody fyzické aktivity zažijete prakticky okamžitě. Cvičit může kdokoli, bez ohledu na to, kdo jste, kolik vážíte nebo kolik je vám let.

Ideální pohybová aktivita by byla taková, která kombinuje dva druhy cvičení, cvičení se závažím a aerobní aktivitu, jako je rychlá chůze, běh po dobu alespoň půl hodiny. Stručně řečeno, důležité je neustále se hýbat alespoň 30 ‚denně.

Výhody fyzické aktivity integrované s funkční výživou jsou mnohé: zlepšuje zdraví mozku, lépe řídí váhu, pomáhá předcházet chronickým onemocněním a pomáhá modulovat záněty, posiluje svaly a kosti, zlepšuje vaše soustředění na každodenní aktivity. To jsou jen některé z výhod každodenního cvičení.