Může každý, kdo chodí do posilovny, jíst, co chce, aniž by přibral?

0
Rate this post

Dalším pozitivem posilování svalů je větší stabilita kloubů, zejména u dolních končetin, které jsou zátěží tělesné hmotnosti nejvíce namáhány. Anaerobní aktivita, prováděná s volným tělem nebo se závažím, musí být také prováděna postupně a pod dohledem odborníka, aby nedošlo k poškození pohybového aparátu a nepřiměřenému úsilí vašeho těla.

  • Také v tomto případě odměny za stálost, dobrý trénink musí zahrnovat alespoň 2 sezení týdně s množstvím cvičení vhodných pro vaši sílu.
  • Anaerobní fyzické aktivitě by měla předcházet a po ní následovat zahřátí a cvičení pro protažení svalů (strečink).

Všechna pravidla, která je třeba mít na paměti

Před zahájením jakékoli fyzické aktivity je nejlepší absolvovat lékařsko-sportovní prohlídku.
Vyhněte se aktivitám se silným nárazem na klouby (v určitém věku i běhání), které mohou klouby nadměrně zatěžovat; upřednostňujte sporty, jako je plavání, jízda na kole a chůze, a nezapomeňte, že pozemní sporty jsou jediné schopné podporovat metabolismus vápníku a působit proti osteoporóze.

Všechna pravidla, která je třeba mít na pamětiPokud jste bez tréninku, cvičte nejprve aerobní aktivitu s nízkou intenzitou a poté se snažte postupně dostat na adekvátní intenzitu, pro optimální spalování tuků.

Zpočátku si naplánujte malé 10minutové sezení, které lze prokládat krátkými přestávkami. Poté postupně prodlužujte trvání aerobního cvičení nepřetržitým pokračováním po dobu 20 minut, 30 minut a tak dále, dokud váš tréninkový stav dosáhne, aniž by to způsobilo příliš velké potíže.

  • Zařaďte některá protahovací cvičení, abyste zlepšili svou flexibilitu, ale vyhněte se tomu sami, protahování svalů a šlach musí naučit odborník.
  • Pokud nejsou cviky prováděny správně, mohou způsobit namožení a jiná poškození kloubů.
  • Cvičení na posílení svalů, stejně jako zvýšení bazálního metabolismu, obecně mohou zvýšit svalovou hmotu u mladých lidí a tonus, u starších lidí jsou silnější a odolnější.
  • Vyhněte se cvičení během nejteplejších hodin dne v létě nebo v příliš vlhkém nebo chladném prostředí v zimě;
  • Pijte alespoň 2 litry vody denně a během tréninku se ujistěte, že pijete často malé množství.

Vyberte si správné vybavení a oblečení. V případě chůze nebo joggingu volte rovné povrchy s vhodnou obuví, abyste se vyhnuli zánětu nebo bolesti svalů.

Pokud jezdíte na kole, noste helmu.

Neomezujte se jen na sezení v posilovně nebo každodenní sportovní minuty: využijte každou příležitost k pohybu.

Pokud jezdíte na kole, noste helmu.Kombinujte cvičení s vyváženou stravou, která je bohatá na vodu, vlákninu a živiny ve vzájemné rovnováze. U redukčních diet se spolehněte na výživového poradce. Pokud chcete vědět, kolik kalorií musíte za den přijmout a dostávat personalizované menu, využijte naši bezplatnou službu kliknutím sem.

Velmi často se ti, kdo praktikují fyzickou aktivitu dvakrát nebo třikrát týdně, cítí oprávněně pít (např. víno, pivo, jiný alkohol) a jíst, co chtějí, v množství, které chtějí nejvíce. Kolikrát jsme slyšeli přátele nebo členy rodiny říkat: „Dnes jsem strávil tři hodiny v posilovně, teď můžu jíst a pít, co chci, aniž bych ztloustl!“ nebo: „Můžu jíst, co chci, takže si můžu zaběhat“?