A co pít před tréninkem?

0
Rate this post

A pak? Začněme s nápoji, které je třeba zařadit do vašich stravovacích návyků, abychom vás rehydratovali a zde máme na prvním místě vodu, po cvičení vypít alespoň tři sklenice, dále zelený čaj, džusy, pomerančový džus a rajčatový džus.

První, bohatý na antioxidanty, způsobuje, že se svaly rychle zotavují, ale nepřekračujte množství, protože obsahuje kofein, vzrušující látku, která může způsobit stres a nervozitu.

Citrusové šťávy a pomerančová šťáva stimulují svalovou hmotu.

Citrusové šťávy a pomerančová šťáva stimulují svalovou hmotu.Obzvláště extrakt z hořkého pomeranče pomáhá tonizovat svaly a tvarovat siluetu; v kombinaci s dietou pomáhá i při hubnutí. Další klíčovou potravinou, která pomáhá tělu zotavit se, je rajčatová šťáva, díky které se svaly vrátí do normálního stavu poté, co byly během sportu napjaté a natažené.

Z ovoce jsou kromě banánů, o kterých jsme řekli, že jsou bohaté na draslík, ale i na cukry, vhodná i jablka pro sportovce, kteří musí doplňovat minerální soli zkonzumované při fyzické námaze. Jablka jsou také dobrá pro budování svalové hmoty a odbourávání tuku. Další doporučené ovoce je:

  • jahody;
  • kiwi;
  • borůvky s antioxidační silou a ananas, který obsahuje přírodní protizánětlivé látky užitečné pro boj s výrony a otoky;
  • protizánětlivým prostředkem nejen ve svalech, ale pro celý organismus je také zázvor.
  • Mezi zeleninou, luštěninami a zeleninou, které jsou vhodné po cvičení, jsou takéšpenát, naložený železem;
  • batáty bohaté na komplexní sacharidy, draslík a vitamín C a cizrna bohatá na vlákninu, minerální soli, vitamíny C a B;
  • Doporučuje se také cukrová řepa plná betainu, který je nezbytný pro játra a klouby a který také podporuje svalovou sílu;
  • nápadem konzumovat správné množství zeleniny může být příprava dobré polévky.

Základem je sušené ovoce, které vám může po tréninku poskytnout spoustu uspokojení

V první řadě vám umožní cítit se sytí, aniž byste museli nutně spěchat ke stolu k jídlu. Používají se k rehydrataci vašeho těla o minerální soli, vlákninu a vitamíny, které během tréninku ztratíte. Některé lékařské studie potvrdily, že sušené ovoce urychluje metabolismus po cvičení a podporuje vynikající regeneraci svalů.

Pokračujeme s vejci, mléčnými výrobky a rybami.

Základem je sušené ovoce, které vám může po tréninku poskytnout spoustu uspokojeníTy první, které jsou bohaté na bílkoviny (a jsou tedy základem každé proteinové diety), hrají důležitou roli při podpoře růstu a udržení svalové hmoty a tělesné hmotnosti, zatímco mezi mléčnými výrobky, které lze kombinovat s fyzickou aktivitou, najdeme pouze sýry s nízkým obsahem tuku.

Místo toho zelené ryby, jako jsou ančovičky, sardinky, sleď a makrela a tuňák a losos, obsahující omega 3 s příznivými účinky na metabolismus a schopné udržet tlak pod kontrolou.

Ideální by proto bylo připravit si pěkný salát z tuňáka, vajec a zeleniny.

V žebříčku potravin, které pomáhají tělu rychle se zotavit po tréninku, je na prvních místech také bresaola, schopná regenerovat a obnovovat svalová vlákna; vlašské ořechy, které napomáhají imunitnímu systému a jsou chutné, když je spárujete se sklenicí nízkotučného jogurtu, jako je bílý jogurt Zymil.

Celozrnný chléb a med jsou perfektní pro obnovu zásob glykogenu; obiloviny a řecký jogurt společně poskytují bílkoviny a sacharidy a quinoa je bohatá na vitamíny a minerály, stejně jako vlákninu a bílkoviny, takže vám také navrhujeme lahodný recept na quinoa a dýňové karbanátky, jednoduché na přípravu, lehké a opravdu dobré.