V opačném případě jej můžete najít importovaný

0
Rate this post

Zkrátka všechny potraviny, které přinášejí energii, aniž by zatěžovaly tělo, ale měly by být konzumovány alespoň půl hodiny před cvičením.

  • Pokud jde o kávu, některé studie tvrdí, že její pití může pozitivně přispět k rannímu tréninku, zvýšit rychlost a vytrvalost a spálit více kalorií po cvičení.
  • V tomto ohledu pamatujte, že nejlepší čas na sportování je brzy ráno, kdy tělo registruje nízkou hladinu kortizolu, známého jako stresový hormon.

Navíc se vše liší podle časuVe skutečnosti, když kortizol dosáhne vysokých hladin, výrazně to zhorší váš sportovní výkon a také zvýší hladinu cukru v krvi.Kdo má tedy možnost si vybrat, je dobře, že dává přednost rannímu tréninku před večerním, což obnáší, jak známo, obětování pár hodin spánku.

A pokud se pohybová aktivita provozuje v polední přestávce, pak by bylo dobré zavést i svačinku uprostřed dopoledne a pak si přinést cereální tyčinku nebo balíček lehkých sušenek.

Pokud se místo toho odehrává odpoledne, tři hodiny po obědě, bylo by lepší během tohoto jídla zkonzumovat porci těstovin nebo hnědé rýže, pokrm z masa nebo ryby s přílohou ze syrové nebo dušené zeleniny a ovoce.

Mezi zeleninou je cuketa perfektní s velmi malým množstvím kalorií, proto je vždy přítomná v dietách na hubnutí a je bohatá na fytonutrienty, minerály a vitamíny, zdraví prospěšné prvky.

  • Vyhněte se prvním chodům s vysoce kalorickými omáčkami, máslem, tučným masem, smaženými jídly, dezerty plněnými různými krémy.
  • Ideální jídlo by mělo mít kolem 300 kalorií, proto ho zkonzumujte alespoň tři hodiny před fyzickou námahou.

Navíc se vše liší podle času

Pokud plánujete jíst dvě až tři hodiny před návštěvou posilovny, zaměřte se na sacharidovou svačinu, pamatujte, že nesmíte překročit 300 kalorií. Pokud naopak jíte hodinu před tréninkem, zamiřte na těstoviny, ale nepřekračujte 200 kalorií.

Pokud naopak nemůžete nic jíst, vezměte si s sebou sáček sušeného ovoce a alespoň 15 minut před tréninkem nějaké snězte.

Ovoce, jako je banán, je perfektní jako svačina, protože je bohaté na draslík, působí proti úbytku svalové hmoty, a proto zlepšuje fungování svalů a nervů. A pokud se schůzka v posilovně odkládá až po večeři, jezte banán ještě více a večeři odložte po tréninku, dejte přednost rybím, zeleninovým a luštěninovým pokrmům, proto doporučujeme hráškovou polévku s mátovou příchutí.

Ananas je také velmi oblíbený, pokud ho můžete koupit v sezóně, bylo by to ideální.

V tomto druhém případě zkontrolujte, zda je jeho slupka hladká, bude to známka jeho zrání. Nebo zkontrolujte, zda jsou listy ve středu snadno odstraněny: to je další známka zralého ovoce.

Ananas je také velmi oblíbený, pokud ho můžete koupit v sezóně, bylo by to ideální.Pro ty, kteří nemají čas a chuť ananas čistit, si můžete koupit hotové plátky, ale pozor, vybírejte ty s přírodní šťávou. Je to ovoce, které vás okamžitě zasytí a můžete sníst i 6 malých plátků.

CO JÍST PO SPORTU

Jsou tací, kteří si myslí, že syntetické látky nebo pořádná dávka suplementů jsou nápomocné k obnově energie po sportu.

Ve skutečnosti však účinnost některých konkrétních potravin jako je smoothie, kousek ovocného koláče nebo krajíc celozrnného chleba s kouskem parmezánu, které jsou ideální pro pocit kondice ihned po soutěži nebo tréninku v posilovně.

Jiní věří, že jíst po posilovně je špatné, protože všechny kalorie, které jste právě spálili, jsou znovu zavedeny. Naopak je to naopak: jídlo po posilovně slouží ke zvýšení výkonnosti, a tedy ne k maření výsledků dosažených při fyzickém cvičení.

Jak se stravovat po fyzickém tréninku?

Zde je tedy pár tipů, jak své tělo po sportování vyživit a které potraviny byste mohli zařadit do svého jídelníčku. Mějte však na paměti, že důležité není přijímat pouze jednu z následujících potravin, ale spojit více než jednu, vždy ve správném poměru a vyváženosti mezi sacharidy, bílkovinami a tuky.