Co a kolik jídla jíst během dne nebo dnů?

0
Rate this post

Potraviny s nízkým glykemickým indexem jsou také ovoce a zelenina, luštěniny, mléko a obiloviny. A v tomto ohledu je třeba zdůraznit, že strava spojená se sportem může ve skutečnosti přispět (kromě růstu svalů a snížení tělesného tuku) ke snížení hladiny cukru v krvi.

Dostatečné množství sacharidů s nízkým glykemickým indexem pro zásobení vašeho těla je pak spojeno se správným doplňováním vitamínů, minerálních solí, vlákniny a dalších živin pro tělo. Kromě toho zavádění potravin s nízkým glykemickým indexem, jako jsou ty s vysokým obsahem bílkovin, zabraňuje záchvatům hladu a přispívá ke snížení tělesné hmotnosti.

CO JÍST PŘED SPORTOVÁNÍM

A co můžete jíst před cvičením? Zde je několik tipů.

První radou je vyvarovat se sportování nalačno, po kterém hned následuje další, která přesto připomíná, abyste před vstupem do posilovny netloukli. Řešením mezi „jíst ano“ a „přejídat se ne“ je tedy pečlivý výběr správného předtréninkového jídelníčku, správného množství jídla a jídelníčku vhodného pro váš životní styl.

A co můžete jíst před cvičením? Zde je několik tipů.Správný stravovací program pro sportovce je respektovat tři hlavní jídla plus dvě svačiny nebo svačiny denně, které jsou schopny uspokojit denní kalorickou potřebu, kterou lidské tělo potřebuje, aby lépe stimulovaly metabolismus.

  1. Dávejte si pozor na ty, kteří vám radí držet půst před cvičením sportu, ať už je to více či méně intenzivní, včetně jógy. Mnozí říkají, že si jdou zaběhat ráno, jakmile se probudí, aniž by se nasnídali.
  2. Není nic špatného a není pravda, že zrychluje metabolismus, maximálně zvyšuje chuť běžet domů nasnídat se s tisíci sušenkami a různými pochutinami!

Odborník na výživu, dobrý osobní trenér nebo jakýkoli jiný profesionál by vám řekl, abyste se vyvarovali sportování nalačno a alespoň si dali svačinu (energetická tyčinka nebo proteinové svačinky jsou ideální pro zahnání pocitu hladu a dodání správného a nepostradatelného náboje energie. a výživa).

Udělejte si tedy seznam potravin, které obecně milují a jsou v souladu s pohybem, a proto jsou vysoce stravitelné, s dobrou energetickou silou a převahou makroživin, jako jsou sacharidy a bílkoviny.

Chcete nějaké příklady?

Takže k obědu nebo večeři krůtí prsa nebo pěkná grilovaná nebo pečená kuřecí prsa spolu s talířem hnědé rýže dodají energii, ale s velmi nízkým obsahem tuku. A opět, celozrnné suchary konzumované k snídani se lžičkou medu a sklenicí rostlinného nápoje mají vysoký obsah pomalu se uvolňující vlákniny, což znamená, že udrží energii na poměrně dlouhou dobu. Totéž platí pro toasty plněné bílým masem a salátem nebo sendvič se šunkou a rukolou, jedlý o polední přestávce v práci.

  • Začněme snídaní, která musí být posvátná pro každého, zvláště pak pro cvičící brzy ráno.
  • Posvátný v tom smyslu, že je jedním ze základních principů zdravé a vyvážené stravy.

Ve skutečnosti je dobré nikdy nevynechat snídani, nejdůležitější jídlo dne: v noci metabolismus, i když se zpomaluje, pokračuje ve spalování tuků a ráno potřebuje tu správnou energii k zahájení všech každodenních činností. na maximální energii.

Chcete nějaké příkladyNecvičte tedy nalačno, ale kdo cvičí ráno, měl by vstávat o něco dříve, aby se pořádně nasnídal, s potravinami bohatými na vitamíny, minerály a další nezbytné prvky pro naši pohodu.

První jídlo dne se tedy může skládat ze sklenice stravitelného mléka, jako je Zymil Bio Milk, zeleninového nápoje, jako je sójové mléko, nebo beztučného jogurtu či šálku čaje, doplněné čerstvým sezónním ovocem. , sušenky nebo suchary, nebo i palačinky s marmeládou nebo medem, nebo cereálie, zejména oves, které jsou revitalizující obilovinou.

Oves je ve skutečnosti obilovina, která obsahuje nejvyšší hladinu bílkovin a důležité množství vlákniny, proto konzumace ovesných vloček k snídani, například v kaši, nejen pomáhá udržovat vyváženou glykemickou kontrolu, ale také vám pomáhá při regulaci střev

Navíc kaše, kromě toho, že je plnohodnotným a výživným pokrmem, je také vhodná zejména pro ty, kteří trénují ráno.

Ve skutečnosti se dá připravit večer před spaním, abyste měli ráno hotovou snídani a měli spoustu času si ji s radostí vychutnat. Studená verze kaše je známá jako noční ovesná kaše právě proto, že ráno nebudete potřebovat nic jiného než před