JÍDLO A SPORT: CO BY NEMĚLO CHYBĚT U STOLU

0
Rate this post

Výživa a posilovna jsou téměř neodmyslitelnou kombinací nejen pro ty, kteří chtějí zhubnout, ale také dosáhnout optimálního výkonu ve sportu.

Správná výživa ve skutečnosti dokončuje práci a únavu z tréninku a naopak, aby byl trénink efektivní, je důležité jíst správné potraviny a zvolit si dietu vhodnou pro denní potřeby a s náležitými nutričními hodnotami.

Pojďme se tedy podívat, jaké jsou ad hoc potraviny k jídlu před a po sportu, kurzech nebo tréninku a několik užitečných tipů, jak držet dietu a posilovnu ruku v ruce a upravit si jídelníček. Ve skutečnosti je důležité vědět, co a kolik jíst, abyste mohli mít více tónované a zdravější tělo.

Chcete maximalizovat výsledky fyzické aktivity?

Pak se bude hodit vědět, že existuje správný jídelníček, který optimalizuje vynaložené úsilí v posilovně a zajistí potřebný přísun energie, ať už je cílem hubnutí nebo nárůst svalové hmoty.

Sportování pomáhá nejen k udržení postavy, nárůstu svalové hmoty, ale i ke zlepšení zdravotního stavu, a proto by bylo dobrým zvykem chodit neustále do posilovny a vytvářet si týdenní režim.

  • Chcete maximalizovat výsledky fyzické aktivityAť už se však bavíme o jakémkoli sportu a o jakékoli fyzické aktivitě obecně, výživa hraje zásadní roli.
  • A abyste byli v dobré fyzické kondici a vedli zdravý životní styl, je obzvláště důležité dodržovat konkrétní dietu.

Z tohoto důvodu musí být před tréninkem a po jeho ukončení dodržována určitá dieta, samozřejmě se rozdíly mezi těmi, kdo sport provozují na profesionální a závodní úrovni, a těmi, kteří ho provozují na amatérské úrovni, protože konzumace by mohla změnit..

Je také třeba vzít v úvahu rozdíl ve stavbě těla a procentech beztukové hmoty a beztukové hmoty mezi ženami a muži.

Jídelníček do posilovny je nezbytný jak pro dobrý výkon, tak i proto, aby nezmařil úsilí vynaložené během tréninku. Více než o dietě, chápané jako hubnutí, je ale správnější mluvit o správné výživě, nezbytné pro toho, kdo chce sportovat a zároveň podávat dobrý sportovní výkon.

Je proto nezbytné dodržovat jednoduchá pravidla a stravovací návyky, které pomohou tělu dodat správné množství energie využitelné během tréninku nebo tréninku a omezit tuk a kalorie na minimum.

Z tohoto důvodu musí být běžná strava pestrá a vyvážená a obsahovat mikro a makroživiny nezbytné pro zdraví organismu ve správném množství gramů. Na stole, při obědě a večeři nesmí nikdy chybět potraviny s vysokým obsahem bílkovin, včetně:

Sezónní ovoce a zelenina

Obiloviny a vedlejší výrobky, jako je rýže, špalda, ječmen, oves a těstoviny, mléko a sýry bohaté na vápník, ale nejlépe se sníženým obsahem tuku, a malou dávku ořechů.

Během týdne se pak mají konzumovat:dvě porce masa,

  1. tři ryby,
  2. dvě až čtyři porce vajec
  3. dvakrát porci luštěnin, zajišťující dobrou rotaci bílkovin, tedy střídání rostlinných zdrojů bílkovin se zdroji živočišnými.

Sezónní ovoce a zeleninaZ koření upřednostňujte extra panenský olivový olej místo omáček a másla, nepřekračujte ho v light produktech a vyhněte se smaženým, alkoholickým a cukrem plněným nápojům. Kromě toho se doporučuje vždy pít hodně vody, zvláště v létě, a jíst ovoce během dne. Pro zdravý a jednoduchý styl doporučujeme alespoň 2 litry vody denně, ale pro sportující mohou zvýšit. Při fyzické aktivitě máme tendenci ztrácet mnoho důležitých tekutin potem.

Důrazně se doporučuje vyhýbat se limonádám a syceným a slazeným nápojům, dokonce i perlivé vodě. Zpočátku budete mít pocit, že jste sytí, ale ve skutečnosti budete mít jen nafouklé břicho. Oxid uhličitý přítomný v perlivé vodě dává pocit, že uhasí vaši žízeň, ale ve skutečnosti vám jen nafoukne žaludek. Je lepší pít čistou vodu s trochou citronu a zázvoru.