Fitness předsevzetí

0
Rate this post

Se začátkem nového roku si můžete sestavit seznam dobrých předsevzetí v oblasti fitness: od hubnutí po zvýšení svalové síly a tím zlepšení své kondice. Ať už je důvod, proč se udržujete aktivní, jakýkoli, pokračujte v tom!

Motivace je klíčem k dosažení vašich fitness cílů, spolu s několika užitečnými tipy pro váš trénink. Tipy týkající se fyzické aktivity, mentality a výživy, abyste měli kompletní program, který vás povede na vaší sportovní cestě a umožní vám se časem zlepšovat.

Denní trénink

Pravidelné cvičení je nezbytné pro udržení kondice a zdraví. Zůstat motivovaný a rozvíjet fitness rutinu je prvním krokem k přeměně koníčku na životní styl. Každodenní trénink, stejně jako každé ráno snídaně, se musí stát zvykem: postupem času promění vaše tělo, takže se budete cítit dobře a fit. Běh, způsob myšlení a výživa: zde jsou všechny tipy, které je třeba uvést do praxe, abyste z každého tréninku vytěžili maximum.

Denní tréninkTipy na cvičení

Když budete dodržovat pár tipů, chození do posilovny nebo cvičení doma se pro vás stane spíše odměnou než únavnou dřinou.

Ať se každý trénink počítá, i když je to jen 30 minut rychlého cvičení. Nevzdávej se a vydrž. Vytrvalostní fyzická aktivita není jen pro veterány z posiloven, může ji provozovat každý bez ohledu na zkušenosti. Nezapomeňte cviky vždy rozlišovat, abyste se nenudili.
Vytvořte si tréninkový program.

  1. Pokud jste členem posilovny, nebojte se zeptat svého fitness instruktora, který styl vám nejlépe vyhovuje, a cvičte vždy bezpečně.
  2. Poznejte své limity a snažte se nepřetrénovat přetrénováním. Krok za krokem budete tvarovat postavu.

Trénujte s kamarádem. Ve dvou zůstanete motivovaní a zodpovědnější. Nikdy se nezapomeňte protáhnout před a po každém tréninku. Jezte, abyste dosáhli úspěchu. Necvičte na lačný žaludek a svačinu ve správný čas, abyste měli jistotu, že budete mít energii na cvičení.

Odpočinek je stejně důležitý jako cvičení. Spěte alespoň 8 hodin denně, abyste zregenerovali své tělo. Kvalitní spánek (stejně jako odpolední šlofík) vás udrží svěží a připravení na další trénink.

Tipy pro myšlení

Pamatujte, že mysl vždy selhává jako první, ne tělo. Je pro vás velmi obtížné pravidelně trénovat a jíst vyváženou stravu, pokud vám chybí motivace. Když začnete se správným myšlením a vyberete si fitness aktivitu, která vás opravdu baví, bude přirozené držet se svého tréninku disciplinovaně.

Stanovte si jednoduché cíle, aby bylo snazší je dodržet a dosáhnout. Ve své fitness rutině zjistěte, co vám nejlépe vyhovuje a co vás dělá skutečně šťastnými. Nikdy netrénujte znuděně.

  • Pokud máte neúspěch, neobviňujte se! Na čem opravdu záleží, je vstát, když upadnete.
  • Pokud máte špatný den, můžete si dát i pauzu.

Tipy pro myšleníZbavte se špatných návyků a nahraďte je dobrými. Veďte si deník, kde můžete sledovat všechny své pokroky. Je to skvělý způsob, jak vidět své tréninkové výsledky a také si dát odměnu, která posílí pozitivní přístup.

Neustále se snažte a sdílejte cíle a úspěchy se svým nejlepším přítelem. Nezapomeňte obměňovat a měnit svou rutinu. Jakmile dosáhnete pokroku na své kondiční cestě, pokračujte v tom a pokračujte.

Výživové poradenství

Neméně důležitou roli ve zdravém životním stylu hraje jídlo. Špatné a přílišné stravování činí vaše pokusy zhubnout zbytečnými a ještě těžší je udržet si motivaci a energii. Nemusíte držet dietu nudných a fádních jídel, spíše naopak. Když budete dobře jíst, budete se cítit lépe a lépe.

Nízkokalorické diety nefungují, rozhodněte se pro zdravý a na živiny bohatý jídelníček. Nezapomínejte, že hlad je nepřítelem číslo jedna tréninku, nepřipravujte své tělo o potřebné palivo. Upřednostňujte kvalitu toho, co jíte, před kvantitou.

Sacharidy jsou důležitou součástí vaší stravy, ale měli byste se pokusit snížit příjem rafinovaných, jako jsou těstoviny a chléb.

Proteiny jsou nezbytné. Potraviny bohaté na bílkoviny jsou nezbytné pro obnovu a doplnění svalů. Nebojte se tuků, užívejte mononenasycené a polynenasycené známé jako „dobré tuky“. Pijte hodně vody – hydratace je nezbytná.Jezte pomaleji a během jídla si věnujte veškerý čas. Vybírejte zdravě, aby na talíři bylo správné množství jídla.