Novinka

0
Rate this post

VÝROČNÍ KONFERENCE STŘEDNÍ EVROPY 2014: DOKUMENTACE

Konference изложила budoucí priority a možnosti financování ve Střední Evropě a diskutovaly s klíčovými odborníky a tvůrci politik na regionální, národní a evropské úrovni. 

Výroční konference ve Vídni spojila starou s novým programem střední Evropu – na stránce central2013.eu. Dosažení 124 realizovaných projektů za posledních sedm let, byly prezentovány a diskutovány mezi partnery projektu, politiků a dalších zúčastněných stran z celé Střední Evropy.

VÝROČNÍ KONFERENCE STŘEDNÍ EVROPY 2014: DOKUMENTACEOtázka o tom, jak dosáhly nadnárodních spolupráce může opravdu pomoci vybudovat silnou střední Evropu, byla podrobněji řešena po představení známý odborník na Střední Evropy profesora Jacquese Рупника z Univerzity věd v Paříži (Francie). Mezi vysoce postavenými řečníky, kteří přispěli k debatě, byli Normunds Popens, zástupce generálního ředitele pro styk s veřejností. Regionální politiku v Evropské Komisi, Tereza Marcinow z Ministerstva Infrastruktury a Rozvoje Polska, Christian Helmenstein bruselské asociace průmyslových Business Europe a Martin Pospischill, vedoucí vídeňské katedry strategie EU.

Dne 2. července 2014 byly na konferenci představeny podrobnosti o připravované první pozvánce na projekt. Pozvání se očekává na začátku roku 2015 po definitivním schválení programu Evropskou komisí. Na veletrhu Design Ideas a partnerském fóru bylo více než 50 designových nápadů prezentováno a diskutováno státními a soukromými institucemi z celé střední Evropy. Nápady na design lze nalézt v databázi nápadů na design http://www.central2013.eu/nc/home-central-2020/project-idea-database/

DOKUMENTACE
Tisková zpráva: ke stažení (pdf, 40 KB)

Program konference: ke stažení (pdf, 943 KB)

Seznam účastníků: ke stažení (pdf, 646 KB)

Foto: odkaz na Facebook stránku programu pro střední Evropu

Obrázky: odkaz na Facebook stránku programu Střední Evropa

Prezentace (1. července):
* Hlavní projev:“ spolupráce ve Střední Evropě: úvod do nového programu “ Christian Брезник, řídící instituce, program Střední Evropa ke stažení (pdf, 4,39 MB)

Odborné prezentace seminářů:

* Přenos technologií a stahování podnikových inovací (pdf, 546 KB)

* Udržitelná veřejná doprava a stahování logistiky (pdf, 1,48 MB)

* Stažení řízení environmentálních rizik a změn klimatu (pdf, 741 KB)

* Stahování energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie (pdf, 1,19 MB)

* Demografické změny a vývoj stahovatelných znalostí (pdf, 853 KB)

* Stahování kulturního dědictví a kreativních zdrojů (pdf, 843 KB)

Prezentace (2. července):
* Hlavní projev:“ obsah a harmonogram první výzvy k podání nabídek ve Střední Evropě 2020 “ luka Феррарезе, vedoucí společného sekretariátu-program pro Střední Evropu ke stažení (pdf, 1,48 MB)

* Úvod do priorit programu CENTRAL EUROPE 2020 ke stažení (pdf, 262 KB)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno