Dieta a cvičení: Kombinace pro efektivní hubnutí

0
Rate this post

Jste jedním z těch, kteří říkají, že nemají rádi fyzické cvičení, ale snaží se zhubnout? Někdy jste prostě nenašli ideální aktivitu. Posilování, pilates, běh, cvičení s vlastní vahou, které lze provádět doma, tance jako zumba a dokonce i procházka. To znamená, že cokoli jde, pokud jde o vymanit se ze sedavého způsobu života a zhubnout.

Praxe pohybové aktivity od dětství až po stárnutí je nezbytná. Na druhou stranu je těžké najít si čas na cvičení. Ještě více k procvičování více než jedné fyzické aktivity. Pokud však hledáte účinnější strategii hubnutí, můžete kombinovat více než jednu praxi a obměňovat svou rutinu.

A konečně, pamatujte, že cvičení by mělo být příjemnou činností. Proto nemá smysl volit modalitu, kterou nenávidíte jen proto, že jste viděli, že ztrácí více na váze. Koneckonců, šance, že se kvůli tomu vzdáte, je mnohem vyšší.

Čtěte také: Jak naprogramovat mysl k hubnutí: Je to možné

Účel sportovní výživy

Dietní plánování praktikujícího fyzické aktivity je zásadní pro zajištění adekvátního výkonu a úspěchu ve sportu. Nejprve tedy musíme mít na paměti, že výživová doporučení jsou pro každý sport jiná, stejně jako biochemické a fyziologické vlastnosti každého jedince.

Cílem Sportovní výživy je pomoci vyrovnat energetické potřeby jednotlivce, nabídnout základní a důležité živiny pro každý sport, stejně jako pracovat s ergogenními zdroji a suplementy tak, aby umožnily rychlejší a adekvátnější regeneraci.

Jak můžeme prakticky z pohybových aktivit vypočítat nutriční potřeby?

Jeden ze způsobů výpočtu nutričních potřeb je založen na metabolických ekvivalentech (MET). MET je zkratka pro metabolický ekvivalent úkolu nebo Metabolic Task Equivalent související se spotřebou kyslíku (3,5 ml/kg/min) aplikovanou na každou aktivitu.

Na základě toho je každému typu fyzického cvičení přidělen MET, který se liší podle intenzity cvičení. Běh rychlostí 15 km/h má tedy vyšší MET než běh rychlostí 8 km/h.

Při výpočtu podle MET se bere v úvahu váha jednotlivce, doba aktivity a MET aktivity (výdej energie = MET x váha x doba tréninku aktivity v hodinách), například atlet muž s hmotností 75 kg, který navrhuje jezdit na jízdní kolo po dobu 1 hodiny.

MET pro intenzivní cyklistiku je 10,0. Prostřednictvím vzorce: 10,0 x 75 x 1 = 750 spálených kalorií při této aktivitě.

A jak by dopadl výpočet diet ve Sportovní výživě?

A jak by dopadl výpočet diet ve Sportovní výživěNejprve musí klient vyplnit denní deník aktivit (který zahrnuje hodiny spánku, sportovní cvičení a běžné hodiny). Vždy byste měli nejprve vypočítat klidovou rychlost metabolismu a vydělit ji 24 hodinami. Pamatujte, že při výpočtu klidové rychlosti metabolismu se bere v úvahu váha, výška, věk a pohlaví klienta.

Poté se útrata rozpočítává na dny, kdy pohybovou aktivitu vykonáváte, i na dny, kdy ji nevykonáváte. Omezení nebo zvýšení energie lze provést podle cíle, v případě potřeby s využitím nutričních ergogenních zdrojů.

A konečně, VCT musí být správně rozděleno mezi makroživiny (sacharidy, bílkoviny a tuky) podle cíle (cílů) a provozovaného sportu (sportů).