Rozdělení proteinových a sacharidových doplňků

0
Rate this post

Když se tedy rozhodnete začít trénovat, vyplatí se zkontrolovat dostupné suplementace, abyste zaplnili mezery. Proč je suplementace důležitým tématem, které by nemělo být v diskuzi o cvičení opomenuto?

Protože tak můžete podpořit tělo a urychlit procesy formování postavy.

Sluší se také dodat, že správné suplementace nás chrání před nedostatkem některých živin v těle.Jedním z nejoblíbenějších produktů, po kterém cvičenci sáhnou, jsou proteinové doplňky. Jsou určeny k doplnění stravy o lehce stravitelné bílkoviny potřebné k budování svalové tkáně.

 1. Při pravidelném tréninku a vysoké fyzické aktivitě se úbytek bílkovin z tělesné hmotnosti zvyšuje až trojnásobně.
 2. Nahrazení jídla živinou nebo jeho přidání do každodenní stravy pomáhá doplnit hladinu bílkovin na požadovanou úroveň.
 3. Účelem jeho použití je podpora a rozvoj svalů, jejich ochrana před katabolickým procesem, snížení únavy a dokonce i hubnutí.
 4. Výzkum publikovaný v roce 2008 ukazuje, že konzumace doplňků stravy se syrovátkovým proteinem přispívá k většímu úbytku tukové hmoty.

Carbo doplňky jsou přípravky na bázi sacharidů, často obohacené o vitamíny a minerály. Pomáhají vám znovu získat sílu a energii. Jsou perfektní, když chceme rychle a efektivně získat sílu a elán po intenzivní fyzické aktivitě.

Carbo doplněk by měl být používán kolem tréninku za účelem doplnění nebo zvýšení energie. Je třeba připomenout, že lidé bojující s cukrovkou by se měli o možnosti užívání poradit s lékařem.

Sacharidové a proteinové doplňky, tzv gainery jsou produkty, které obsahují 70-80% sacharidů, dále bílkoviny a tuky. Na rozdíl od proteinových doplňků nemohou být samostatným jídlem, ale pouze doplňkem. Konzumují se s jídlem po tréninku nebo po něm.

Abyste si během cvičení udrželi energii

Tento typ suplementu je určen lidem, kteří chtějí budovat svalovou hmotu, jsou štíhlí a mají problémy s chutí k jídlu a nejsou schopni přijímat potřebné přebytečné kalorie.
Jaké živiny a doplňky se vyplatí získat při prvních krocích v posilovně?

 • Abyste si během cvičení udrželi energiiUdělat své první kroky v posilovně se zdá obtížné a vyvolává mnoho otázek a pochybností. Vědět, po kterých suplementech sáhnout a které živiny vás přiblíží k vysněnému cíli, pomůže vyhnout se chybám nováčků.
 • Na co je suplementace zaměřena? Jak doplňky stravy, tak živiny pomáhají tělu adaptovat se na nové podmínky, což je zvýšená námaha v posilovně. Podporují regeneraci a uspokojují mnohonásobnou potřebu živin.

Urychlují také procesy rozvoje svalů a redukci tuku. K podpoře suplementů je třeba přistupovat individuálně a přizpůsobit prostředky svým potřebám a cílům. Nejoblíbenější a doporučené pro začátečníky jsou:

 • proteinový doplněk – bude fungovat jak pro lidi, kteří chtějí zvýšit objem svalové tkáně, tak i když je hlavním předpokladem spalování tuků;
 • BCAA – větvené aminokyseliny přispívající ke spalování tuků. Jejich nejdůležitějším úkolem je bránit rozpadu svalové tkáně;
 • HMB – doplněk, který urychluje regeneraci svalů po cvičení snížením stupně svalového poškození. Je ideální pro počáteční trénink, kdy je docela snadné zatěžovat dříve netrénované svaly. To se zase promítá do rychlejšího budování svalové hmoty. Zajímavé je, že je účinný pouze proti začátečníkům nebo návratu k aktivitě po delší přestávce;
 • L-karnitin – urychluje proces hubnutí a zabraňuje jo-jo procesu. Jeho použití snižuje množství svalových mikropoškození a regeneruje;
 • kreatin – působí komplexně, zvyšuje svalovou hmotu, vytrvalost a sílu.