Us

0
Rate this post

Platí to pro muže i ženy?

„Samozřejmě. Ale stav ženy je mnohem složitější, vezmeme-li v úvahu, že pravidelně zažívá skutečné hormonální bouře, ty z menstruačního cyklu.Jak tedy regulovat pohybovou aktivitu podle těla a následujících hormonálních změn?

„Věc, která by měla být regulována, je životní styl obecně, kde psychické, environmentální a fyzické stresory ovlivňují naši pohodu a následně i hormony. V podmínkách, kdy se stalo privilegiem jíst doma na oběd, kde spíte 4 hodiny v noci, kde je málo času na vnitřní já a kde se vlastně nikdy nepustíte, nezbývá nic jiného, ​​než si to nejprve prohlédnout. všechno.

Platí to pro muže i ženy?Hormonální rovnováha, pokud ne v případech dysfunkce (kde je nutné kontaktovat specialistu), se sama vyrovná:

1) po přiměřené fyzické aktivitě doporučené trenéry, kteří dobře nakalibrují rozvrh s rezervou a periodizací;

2) dodržování vyvážené a zdravé stravy, dobře nastavené odborníkem na výživu, který se zaměřuje na kvalitu každé potraviny, kterou jíte, vzdělává vás ve vědě o výživě a zdravém životním stylu;

3) být co nejvíce pod širým nebem, na slunci, chodit, číst, uvolňovat kreativitu, poslouchat hudbu;

4) dobrý odpočinek (nezbytný je spánek respektující cirkadiánní cykly);

5) pěstovat zdravé sociální vztahy a dělat si čas pro sebe;

6) nepropadat depresi, ale přijímat a klást otázky typu „Jak se mohu zlepšit?“;

7) nechat se inspirovat a nebrat to, co máme, jako samozřejmost“.

Jak je tedy hormonální cvičení strukturováno?

„Jak jsem řekl dříve, je zapotřebí 360° multiintegrovaný přístup, ve kterém těm, kteří necvičí soutěžní cvičení, pomůžeme tím, že se postaráme o celý wellness a fitness program a vezmeme v úvahu dva hlavní aspekty: po jaké době vlak a jak na to. Tyto aspekty jsou podle mého názoru důležitější než technické detaily, jako je například rychlost pohybu při námaze ovlivňující produkci testosteronu nebo objem práce ovlivňující odezvu produkce růstového hormonu“.

Jak je tedy hormonální cvičení strukturovánoJaké výhody nabízí tělu a náladě?

„Při tréninku se v našem těle tvoří takzvané hormony štěstí (dopamin, serotonin, endorfiny), které přispívají k našemu pocitu pohody a radosti. Přispívají k pozitivnímu vnímání sebe sama, k většímu sebevědomí i ke zvýšení energie a nadšení. Takže již v dětství a dospívání má fyzická aktivita zásadní význam pro tělesnou i vzdělávací pohodu. A je třeba si toho neustále vážit po celý život.“

Jak nastavit trénink podle fází menstruačního cyklu?

„Existuje metoda zvaná POM, která je užitečná pro využití ženských zdrojů a schopností jiným typem tréninku ve všech fázích menstruačního cyklu, naslouchání svému tělu a nepřetěžování. Metoda je velmi komplexní a poskytuje rozmanité tréninkové jednotky pro každou fázi cyklu.

Proto co nejvíce zjednodušovat: v postmenstruační fázi, kde je obecně stav optimální a síla dobrá, by bylo vhodnější provádět okruhy; v ovulační fázi, kdy se zvyšuje progesteron, by bylo vhodnější provádět anaerobní tréninky; v menstruační fázi, vzhledem k psychofyzické únavě, by byly lepší aerobní tréninky s nízkou intenzitou, strečink a jóga.