Rady proti vyhoření

0
Rate this post

Níže je rada Dr. Matteo Radavelli, psycholog a psychoterapeut, spolupracovník výboru Guidapsicologi.it pro prevenci syndromu vyhoření.

Zbytek

ZbytekRespektujte své potřeby a dopřejte si dostatek odpočinku ve chvílích zotavení po práci: důležité je udělat si čas na to, co chcete. Tento aspekt je nezbytný pro stanovení hranic mezi soukromým a pracovním životem, aby pracovní život nenarušoval ten předchozí.

Prevence syndromu vyhoření by měla začít ve firmě a adekvátním školením odborníků, kteří řídí ostatní lidi. Ať už jsou to manažeři, manažeři nebo supervizoři.
Christin Hume na UInsplash

Přednost

Je užitečné položit si otázku „co je moje priorita“, „jaké jsou moje priority?“. Lepší stanovení priorit vám pomůže dělat obtížná rozhodnutí a obětovat se: vaše priority se liší od priorit vašich kolegů a vašeho zaměstnavatele, hodnoty jsou čistě subjektivní. Proto je užitečné mít jasno v tom, že pokud někdo staví práci na první místo, neznamená to, že ji musí nutně následovat.

Reklama – čtěte dále

Nároky

Stanovte si rozumné cíle, aniž byste od sebe očekávali příliš mnoho. Přímým důsledkem nadměrné poptávky může být negativní hodnocení sebe sama a své práce. Mohlo by to vést k obrazu sebe sama jako „neúspěšného“.

Delegovat

Reklama – čtěte dáleKdyž se množství práce zdá opravdu nadměrné, je důležité umět některé úkoly, které mají být dokončeny, delegovat na jiné. Je velmi důležité mít jasno ve svých mezích, v pevných bodech, ve kterých se již dále nedostanete. Pokud tento poslední aspekt není jasný, bezprostřední nebo vědomý, je dobré zvážit další vyšetřování sami se sebou a případně s odborníkem, protože delegování je složité.

Umět říct „Ne“

Kdykoli je to možné, je užitečné navrhnout řešení, která odpovídají vašim potřebám a zároveň zohledňují potřeby zaměstnavatele. Pokud je složité říkat ne, je důležité si položit otázku: co stojí mezi námi a schopností říci ne? Jaký význam dávám ne? A já sám následuji ne?

Na sociální úrovni je možné k prevenci syndromu vyhoření směřovat k upevnění přátelství tak, aby bylo možné kompenzovat a snížit pracovní únavu.

Al Elmes na Unsplash

  1. „Prevence syndromu vyhoření by měla začít od firmy a od adekvátního školení odborníků, kteří řídí ostatní lidi.
  2. Ať už jsou to manažeři, manažeři nebo supervizoři. Mezi metody, které vedou k prevenci syndromu vyhoření, patří také podpora pracovního nasazení.
  3. To neznamená pouze omezovat již existující negativní aspekty, ale snažit se také podporovat a zvyšovat ty pozitivní.

Techniky ke zvýšení a podpoře oddanosti jsou ty, které podporují energii a zapojení, jako je například podpora pracovníků, která jim umožňuje prosadit se, dávají jim autonomii při rozhodování a nabízejí organizaci práce, kterou lze jasně a jasně definovat. konzistentní.

K dosažení tohoto cíle je možné provádět akce jak na individuální úrovni, jako jsou: stanovení jasných cílů, přestávky, oddělení práce od soukromého života, prevence nadměrného zapojení. V sociální rovině je však možné směřovat k utužování přátelství tak, abychom to nakonec kompenzovali a snížili pracovní únavu,“ uzavírá Dr. Ravadelli.