Central projects

0
Rate this post

Důležitý je také dostatečný a štědrý příjem zdravých tuků, prekurzorů steroidních hormonů, užitečných pro stavbu nových zdravých buněk a pro vstřebávání mnoha klíčových mikroživin užitečných pro budování svalů.

Zdravé tuky se také vyhýbají chronickým zánětům, které jsou příčinou úbytku svalů a potíží s regenerací po námaze.

K čerstvým a vyváženým bílkovinám a zdravým tukům vynikající kvality by se vždy měly přidat pořádné porce vařené zeleniny, která je nejvýbornější a nejstravitelnější formou sacharidů.

Zelenina je také výborným zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny, které jsou cenné pro střevní mikroflóru.

Zatímco oleje ze semen, které jsou nabité omega 6 a potenciálně prozánětlivé, trans-tukům a nezdravým potravinám byste se měli vyhnout.

Jak spát

Většina energie a svalové regenerace probíhá během spánku.

  • Jak spátJe to však něco, čemu často nevěnujeme náležitou pozornost a je to první věc, kterou omezujeme, abychom si mohli dovolit aktivní a čilý život.
  • O profesionálních basketbalistech je například známo, že spí až 12 hodin po důležitém zápase nebo po intenzivním tréninku.

Naplánujte si tedy, že budete spát 8 hodin v kuse, počínaje před půlnocí, tolik dní, kolik jen můžete, a dodržujte tento spánkový plán, zejména během týdne nebo před velkým závazkem.

Chování, kterému je třeba se vyhnout, aby nedošlo k poškození spánku

Vyhněte se všemu, co může narušit kvalitu vašeho spánku a jeho trvání, jako je chození pozdě spát, večerní pití alkoholu nebo konzumace příliš velkých jídel těsně před spaním.

Pamatujte, že minimální bezpečná vzdálenost mezi vaším posledním jídlem a dobou, kdy jdete spát, by měla být tři hodiny.

Vyvarujte se také vystavování očí umělému světlu, televizních nebo počítačových obrazovek po 21:00 a pamatujte, že můžete získat vynikající ochranu, když je budete stínit ochrannými brýlemi.

Mimořádně užitečný pro zajištění vynikajících cirkadiánních rytmů a správné hladiny kortizolu (vysoká ráno a nízká večer, což je zárukou zdravého spánku) je zvyk vystavovat své tělo slunečnímu záření po probuzení a ráno.

Chování, kterému je třeba se vyhnout, aby nedošlo k poškození spánkuHluboký a dostatečný spánek je důležitým regulátorem našich cirkadiánních rytmů, propracovanými vnitřními hodinami všech našich orgánů a hormonů, na kterých závisí budování svalů a hromadění drahocenné životní energie.

Pokud je váš spánek narušen, analyzujte všechny faktory, které mohou poškodit jeho kvalitu, a zaveďte všechny nejlepší strategie, které vám umožní dobře spát.

  • Případová studie: pilates a ketogenní dieta
  • Ketogenní dieta a sport: případová studie 2

Eriku Buelli, lektorku pilates a jógy, jsme vyzpovídali o jejích zkušenostech s ketogenní dietou a SAUTÓN Approach.

Zde je to, co nám řekl: „Fyzická aktivita je základem mého každodenního života: každý den absolvuji 2 až 4 lekce pilates o délce jedné hodiny a věnuji se tvorbě tréninků pro svůj program na.