National contact points

0
Rate this post

Ve skutečnosti může trénink zvýšit hlad, což je faktor, který může vést sportovce k tomu, že jedí špatně, více, než by měli, a preferují nezdravá jídla nebo jídla příliš bohatá na cukry a mouky.Případová studie: na mistrovství světa Ironman bez sacharidů.

Ketogenní dieta a sport: případová studie

Zde je to, co nám sportovec Ironman Salvatore Zarbo řekl o své zkušenosti s ketogenní dietou:

Ketogenní dieta a sport: případová studie„Během let jsem vyzkoušel všechny diety s cílem zvýšit sportovní výkon bez poškození. Cvičím Ironmana (3,8 km plavání, 180 km kolo a 42 km běh), sport, který vyžaduje enormní výdej energie. Můj trénink, i když byl proveden velmi dobře, měl vždy limit: energie došla před 10 hodinami, které závod vyžadoval.

Před rokem a půl je tu změna: normoproteinová dieta s vyloučením sacharidů s výjimkou ovoce a neomezeným množstvím tuků. Výsledek tohoto nového energetického zásobníku? Téměř enormní energie na dlouhou dobu a kvalifikace se v Jihoafrické republice 2018 na Ironman World Championship na Havaji 2019. Je mi 51 let, ale v závodech už je pódium pevné.“

Můžete budovat svaly na ketogenní dietě?

Ketogenní dieta a sport budují svalovou hmotu. Rozhodně ano. Ketogenní dieta může zlepšit složení těla, podporovat ztrátu tuku bez ztráty (a vlastně nabírání) čisté svalové hmoty.Budování svalů je komplexní činnost a vyžaduje více faktorů, kterých lze všech úspěšně dosáhnout pomocí vyvážené a dobře sestavené ketogenní stravy.

V tomto ohledu je důležité stanovit 3 aspekty

Jak trénovat

Ideální je vystavit své tělo progresivně vyššímu zatížení, s tréninky prováděnými 3 až 5krát týdně a pokračovat v progresivním programu pro zvýšení vytrvalosti. Závaží a cvičení s vlastní vahou jsou pro tento účel ideální.

Případně můžete cvičit gymnastiku, běhat, plavat, pilates, provozovat různé sportovní aktivity v posilovně i doma. Zvláště prospěšné s keto dietou je nové kalistenické cvičení. Jak se stravovat.

V tomto ohledu je důležité stanovit 3 aspektyPři dodržování ketogenní diety a sportu se stává zásadním doprovodit trénink programem bohatých a vyvážených jídel, založených na koncentrovaných a vysoce výživných potravinách, zejména živočišného a částečně rostlinného charakteru.

  • To je nezbytné pro budování svalů, náročnou a drahou aktivitu, pro kterou musíte tělu dávat ty správné signály (zejména anabolické).
  • V tomto smyslu mají navrch zdravé potraviny z živočišné říše doprovázené velmi zajímavými rostlinnými živinami, které doplňují a vyvažují celkový příjem.
  • Je nezbytné mít kompletní a vyvážený denní a týdenní program, abyste se vyhnuli nedostatkům.

Pokud z jakéhokoli důvodu nejíte dostatečně, vaše tělo nebude schopno vynakládat energii na budování silné, zdravé a čisté svalové tkáně (což je luxus), ale využije všechny dostupné zdroje pro životně důležité procesy, které vždy zaberou přednost.

Vaše svaly potřebují správný mix „bloků“, takže musíte konzumovat celou škálu aminokyselin ve správném poměru a množství.

Co jíst a čemu se vyhnout

Pokud jíte převážně čerstvé, kvalitní živočišné potraviny, je to docela jednoduché: ryby, maso, vejce a mléčné výrobky.

Rostlinná strava samotná k budování svalů nestačí, protože zcela chybí nebo má nedostatečné množství některých esenciálních aminokyselin, jako je methionin nebo tryptofan, které jsou nezbytné pro podporu zdravé a vyvážené fyziologické svalové hypertrofie.