Central europe programme launches the 2nd call for project proposals

0
Rate this post

Co produkuje fyzické cvičení na úrovni ketonů?

  • Nízká intenzita vytrvalostní aktivity
  • Tato aktivita zvyšuje hladinu ketonů.

Pokud tedy dodržujete ketogenní dietu a cvičíte cvičením s nízkou nebo střední intenzitou, hladina ketonů v krvi se zvýší a hladina glukózy v krvi klesne (3). Je to proto, že spotřebováváte zásoby tělesného tuku, abyste podpořili svou fyzickou aktivitu, a část tohoto tuku se přeměňuje na ketony.

Co produkuje fyzické cvičení na úrovni ketonůK tomu dochází, když můžete počítat s dostatkem tukových zásob.

Například v případě profesionálních běžců bylo zjištěno, že ve vrcholné fázi ti, kteří trénují s keto, spálili 2-3krát více tuku než jejich protějšky, které konzumují vysoké množství cukru (4,5).

A to zaručuje vynikající fyzickou kondici a dostatek energie, která ji zaručí na nezbytně nutnou dobu, i velmi dlouhou.

  1. Vysoce intenzivní činnost
  2. Tato aktivita na druhou stranu dočasně snižuje hladinu ketonů ve prospěch cukru.
  3. Pokud například zvýšíme fyzickou aktivitu o 75 % nebo více, sníží se hladina ketonů a zvýší se hladina cukru v krvi.

A to je dočasné a normální.

Stává se to proto, že zvýšením intenzity vyžadujete od těla více energie připravené k použití a děláte to velmi rychle. Protože se glukóza spaluje rychleji než tuk, začnete používat vyšší procento glukózy.

Je to změna paliva, kterou vaše tělo provádí přirozeným způsobem, a to tak, že si své zásoby spravuje podle potřeby, pokud je metabolicky flexibilní, to znamená, pokud jsou jeho mitochondrie zvyklé spalovat tuky na energii, produkovat malé množství cukru, které potřebuje, počínaje bílkovinami, zelenina a málo konzumovaných sacharidů.

A to je dočasné a normálníA tak, i když se během intenzivnějšího tréninku méně spoléháte na tuk jako palivo, budete i nadále konzumovat více tuku současně.

Je to jak proto, že celková potřeba vzrostla, tak proto, že tělo je schopno vyrábět cukr, který potřebuje, na požádání, aniž by vás přivedlo zpět do metabolismu na bázi cukru.
Jaké jsou výhody ketogenní diety pro sportovce a sportovce?

Výhody ketogenní diety při sportování jsou četné.

Zde jsou 4 nejdůležitější:

Stabilnější energie Ketogenní diety umožňují sportovcům spoléhat se více na tuk než na cukr (který má rychlý účinek, ale okamžitě se opotřebuje).

To je zvláště užitečné při úsilí s nízkou nebo střední intenzitou. Vzhledem k tomu, že tuk je naším nejhojnějším a nejúčinnějším zdrojem paliva, může to keto sportovcům umožnit trénovat delší dobu a dříve se zotavit z námahy.

  • Úspora glykogenu
  • Další výhodou při spalování tuků je schopnost šetřit glykogen.

Tím, že se šetří glykogen (forma, ve které je glukóza uložena ve svalech a játrech), je k dispozici více pro krátké, ale intenzivní úsilí tam, kde je to nezbytné a nezbytné.

Sportovec má tedy k dispozici tukové palivo k provádění středně nízkého dlouhodobého úsilí a k regeneraci a zároveň k úspoře glykogenu užitečného pro provádění krátkých, ale intenzivních úsilí.

Lepší zotavení ze základního chronického zánětu

Dobře sestavená ketogenní strava výrazně snižuje chronický zánět, což je důležitý faktor, který brání řádné regeneraci po intenzivním tréninku (6,7).

Ketogenní diety mohou podpořit lepší zotavení díky svým protizánětlivým vlastnostem.

Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je používat sytá, zdravá a výživná jídla, která nestimulují inzulín, jejich konzumace respektující všechny potřeby našeho trávení a pečující o střevní ekosystém.
4. Normalizovaná chuť k jídlu

Ketogenní dieta zahrnuje obnovení rovnováhy chuti k jídlu, která je snížena.

Proč je tento bod pro sportovce tak důležitý?

Správně fungující chuť k jídlu umožňuje sportovcům jíst správné množství jídla, ve správný čas, a co je důležitější, nenechat se zlákat nezdravým jídlem, které by bránilo jejich úsilí.