Central europe opens first call for proposals

0
Rate this post

Co nejdříve zavedení syrovátkových proteinů, které mají absorpční vrchol asi dvě hodiny, spolu s kaseiny, které mají absorpční vrchol asi čtyři hodiny, umožňuje udržet vysokou koncentraci po dobu 7-8 hodin.

I když se to může zdát v rozporu s tím, co bylo dříve řečeno, při silovém tréninku lze udělat výjimku z konzumace bílkovin během aktivity: aminokyseliny se dostanou do krve, jakmile aktivita skončí, dostanou se také do svalu. využití skutečnosti, že cirkulace je stále zvýšená ve svalech, které právě dokončily práci.

Příjem bílkovin a svalové hmoty

Příjem bílkovin a svalové hmotyPříjem bílkovin ve stravě je spojen s množstvím vložené energie a zejména s množstvím sacharidů: v nepřítomnosti sacharidů se některé aminokyseliny přemění na glukózu, a proto budou odečteny ze syntézy bílkovin; přítomnost sacharidů ve stravě zaručuje maximální dostupnost aminokyselin pro nastartování syntézy nových bílkovin.

Kromě toho po zavedení sacharidů stoupá koncentrace inzulínu v krvi, anabolického hormonu schopného podporovat všechny mechanismy syntézy.

Zavedení proteinů pro zvýšení a/nebo udržení svalové hmoty je sekundární k tréninku a jeho pozitivním účinkům: uvolňování GH (růstového hormonu), uvolňování IGF-1 (s anabolickým účinkem na mechanismy syntézy), aktivace mTOR (a molekula, která stimuluje syntézu bílkovin a která je aktivována některými živinami, jako je leucin).

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA) jsou vysoce ceněny těmi, kdo provozují fyzickou aktivitu, protože se věří, že jsou metabolizovány pouze ve svalové tkáni, a proto mohou poskytnout více energie; Aby bylo možné použít, musí být aminoskupina odstraněna z BCAA, což zase vyžaduje energii, aby byla eliminována.

Proč je tedy používat místo glukózy, která má jednodušší metabolismus?

Úlohou BCAA není použít místo glukózy, ale využít schopnost leucinu stimulovat syntézu bílkovin a schopnost omezovat poškození svalů.

Závěry

Proč je tedy používat místo glukózy, která má jednodušší metabolismusPotřeba bílkovin u osob se sedavým zaměstnáním a u sportovců se liší co do množství, ale rozhodně ne co do kvality.

Je třeba vzít v úvahu dvě úvahy: první je, že živočišné bílkoviny jsou uznávány jako bílkoviny s vysokou biologickou hodnotou a vysokou stravitelností, ale že rostlinné bílkoviny také slouží k zavedení všech nezbytných aminokyselin, pokud jsou správně kombinovány; druhá úvaha je, že potřeba bílkovin se netýká pouze svalové hmoty, ale také struktur, jako jsou například kosti. Kost není tvořena pouze vápenatými solemi, ale také bílkovinami: bílkovinami je proto nutné vyživovat nejen sval, ale i kost.

Fyzická aktivita a správná výživa jsou prvky potřebné k udržení a zlepšení stavu dobrého zdraví.

K hubnutí vám stačí 30 minut cvičení denně. Chtěli byste zhubnout? Neustále bojujete s váhou, abyste se udrželi v kondici? Skutečným tajemstvím je kromě zdravé a lehké stravy pohyb. Zatím to dobře víme. Ale jak velká fyzická aktivita je potřeba k tomu, abyste zpevnili tělo a rozloučili se s kily navíc? 30 minut denně stačí.

Chtěli byste zhubnout?

Neustále bojujete s váhou, abyste se udrželi v kondici? Skutečným tajemstvím je kromě zdravé a lehké stravy pohyb. Zatím to dobře víme. Ale jak velká fyzická aktivita je potřeba k tomu, abyste zpevnili tělo a rozloučili se s kily navíc? 30 minut denně stačí.

  1. Potvrzuje to dánská studie. Půl hodiny cvičení denně stačí k udržení tónu a hubnutí. Není potřeba absolvovat dlouhé a stresující tréninky v posilovně.
  2. Podle dánských vědců ti, kteří cvičí 30 minut denně, zaznamenají o třetinu větší úbytek hmotnosti ve srovnání s těmi, kteří se fyzické aktivitě věnují dvakrát déle.