Competitiveness

0
Rate this post

Svalovou hmotu můžete budovat přesně

Vyvážený silový a vytrvalostní trénink působí na všechny části těla, není neobvyklé, že osobní trenéři sestaví program rozdělený na dvě části (horní a spodní část těla). Když chcete ztratit tuk v určité části těla, musíte se podřídit fyziologickým pravidlům.

Máte velké břicho, ale v obličeji začínáte hubnout i přes snahu při procvičování břišních svalů. Svalový trénink je lineárnější – pěstujte ty, které používáte. A naopak: máte tendenci ztrácet to, co používáte.

Svalovou hmotu můžete budovat přesněNejlepší lék na kosti? Závaží…

Jak stárneme, kosti ztrácejí hustotu. Pokud se doplněk stravy vápník a vitamín D v určitém okamžiku stane nenahraditelným, v prevenci osteoporózy můžete působit preventivně již od mládí prací na svalech.

Ve skutečnosti trénink končetin se závažím (představte si kettlebell dřep) pomáhá kostem udržet si hustotu, být silnější a odolnější v průběhu času.

Cvičení se závažím reaktivuje a zrychluje metabolismus

  • Zvláště aktivní metabolismus vám umožní spálit více kalorií a více tuku.
  • Bylo vědecky dokázáno, že posilování umožňuje spálit více kalorií díky růstu svalové hmoty. Účinky se také rozšířily v hodinách po fyzické námaze.
  • Pokud se vám při pravidelné aerobní aktivitě nedaří zhubnout tuk, potřebujete posilování s vlastní váhou.

Cvičení se závažím vám umožní dělat více sportů

Krása fyzického tréninku je v tom, že vám dává sílu a motivaci dělat víc. Určitě ale není náhoda, že trénink v tělocvičně je součástí atletické přípravy sportů, jako je fotbal, tenis, basketbal, plavání a tak dále.

Protože? Protože posilování svalů a kostí může vést k lepším výsledkům v jiných disciplínách. Takže pokud hrajete fotbal s přáteli nebo tančíte, po nějaké době pocítíte pozitivní účinek silového tréninku: více dechu, vytrvalosti, svalové síly, hbitosti a síly.

Vaše denní rutina se zlepší a budete mít více energie

Cvičení se závažím vám umožní dělat více sportůSilový trénink uvolní vaši energii a umožní vám lépe si zorganizovat každodenní rutinu. Jak? Jednoduché: se spánkem. Spánek je tím nejmocnějším nástrojem, který máme k dispozici k „omlazení“ našeho těla.

A v rámci cyklu tréninku tělo využívá spánek k opravě svalů, obnovení síly a obnovení dostupné energie. Ti, kteří dodržují program silového tréninku, si lépe organizují den, lépe spí, vstávají odpočatější a mají k dispozici více hodin a energie, aby mohli dělat více.

Zlepšete svou imunitní obranu a chraňte své tělo

Sedavý způsob života je jednou z příčin mnoha chronických onemocnění, které ovlivňují metabolismus. Je nutné jim předcházet, protože stárnutí jim nahrává. Silový trénink chrání před kardiovaskulárními chorobami, propuknutím cukrovky 2. typu, mrtvicí, osteoporózou, revmatoidní artritidou, osteoartrózou. Silový trénink je jednou z terapií pro obnovu hmotnosti a svalové hmoty u pacientů s rakovinou.

Je to faktor zpomalující stárnutí

Konečně, v neposlední řadě výhodou je, že díky kombinovanému účinku všech výhod, které jsem uvedl výše, je silový trénink strategií proti stárnutí. Mnozí si myslí, že ztráta svalového tonusu je důsledkem stárnutí, ale je tomu přesně naopak: stárnutí je důsledkem ztráty svalového tonusu.

Pracovat na síle a vytrvalosti znamená zajistit si aktivnější, životaschopnější, vitalitu plné stáří. Dlouhověkost má smysl pouze tehdy, když se dokážete ve stáří hýbat a být samostatní.